Archiwum

Zastanawiam się*

Tym razem prozaicznie całkiem.

Czy bloga nie przenieść na swoją domenę? Niestety, ale serwis blog.pl po przejściu na wordpressa… no co tu dużo mówić, jest gorzej, mimo, że samego WordPressa bardzo cenię.

Brak możliwości zaawansowanej edycji, opcje eksportu też pominięto (chyba, żeby masowo ludzie nie zaczęli odpływać), mimo, że w innych serwisach blogowych jest. Nie wspomnę już o spamie, w ilości kilkudziesięciu-kilkuset wiadomości, z którym przychodzi mi co i rusz walczyć.

Prawda jest taka, że jeśli serwis nie dba o użytkowników, to tak czy siak odejdą. A zakładanie że zjawisko inercji (prostota w zakładaniu bloga i mnożenie problemów przy próbach rezygnacji; chwyt kablówek i operatorów telefoniczych) wystarczy, żeby ludzi  zatrzymać – błąd.

Jedna grupa zostanie, druga porzuci bloga, trzecia odejdzie. Zostanie mnie mierzi, porzucenie nie wchodzi w grę, zatem… trzecia opcja?

Teraz rozważam tylko – jak? Czy po prostu zostawić tu odnośnik do nowego bloga i powtarzać go wystarczająco często, aby już zapisana treść nie zniknęła? Znacznie się zmieniłam od czasu jego założenia, i myślę, że część historii nie wnosi nic do przyszłości, nic, o czym ktokolwiek musiałby czytać. Na mnie wywarła wpływ, zanim cokolwiek tu napisałam. Na innych nie wywrze takiego wrażenia, więc po co mnożyć litery.

A może sukcesywnie kopiować co ważniejsze posty na nową, niezależną platformę?

Pomyślę. Ktoś wie, jak to w miarę bezboleśnie przeprowadzić?

Póki co znikam. Za pół godziny zaczynam zajęcia, a jestem w proszku :) 10 godzin z rysunkiem, pracownia reklamy, historia sztuki i reklamy… szczęśliwie – z genialną Panią Beatką :)

Udanej niedzieli!

3c komentarze/y do Zastanawiam się*

 • Rozkminy podobne, widzę, mamy, z tym że ja już dawno zabrałem stąd swoje rzeczy, właściwie to mi szlag je trafił, ale mniejsza z tym. I tak właśnie myślę, czy nie wrócić z tym całym WP właśnie :> Nie uśmiecha mi się to trochę, w końcu to oddawanie się wciąż w cudze ręce.

 • Ech, ja również zabrałam manatki i fora ze dwora.
  Niestety nowy system bardzo nie przypadł mi do gustu. Szkoda, wielka szkoda, bo uwielbiałam blog.pl i blogowałam tu aż 9 lat.

  • Ja się na blogowym wordpressie bardzo zawiodłam, nie przywykłam do tak okrojonej wersji. Zero podstawowych wtyczek (takich jak Aksimet – odfiltrowałby te 200 komentarzy spamu dziennie), reklamy z każdej strony (AdTaily miałam na własne życzenie, ale góra, dół – to ich sprawka).
   Myślałam, że chociaż będzie opcja eksportu, ale też nie. Liczyli zapewne na efekt inercji.
   A że mam własną domenę. No to pyk, kolega namiawiał, w końcu przemówił do rozsądku i jest. Tak jak ja chcę :) Na wszystko mam wpływ :)

   Pozdrawiam i życzę udanego dalszego blogowania.

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>